KPSS Çıkmış Sorular (Lisans-Önlisans Soruları) APK 2022

1.1.3

HEMEN İNDİR
3.7/5 Oylar: 27
Sürüm
1.1.3
Gereksinimler
4.4 ve sonrası
Boyut
13M
Alın
Google Play

Bu uygulamayı bildirin

AÇIKLAMA

KPSS Çıkmış Sorular (Lisans-Önlisans Soruları) APK 2022

Bu uygulamada Kamu Personel Seçme Sınavında (KPSS) çıkmış sorular yer verilmiştir. 2001-2017 yıllarında yer verilmiştir.

Kamu Personeli Seçme Sınavı ya da kısaca KPSS, 18/3/2002 tarih ve 2002/3975 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’na istinaden öncelikle 2002 yılında ÖSYM tarafından hazırlanıp, uygulanmaya konmuştur. Türkiyede bazı devlet kurumlarına personel alımı için yapılır. Yönetmeliğin amacı Madde-1’de: “Bu Yönetmeliğin amacı, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakların tarzı ile amme kuruluş ve kurumlarında özel yarışma sınavına doğal olarak tutulmak üzere girilen mesleklere atanacakların ön elemesi amacıyla yapılacak sınavların genel ilkeleri ile usul ve esaslarını tespit etmektir.

KPSS Çıkmış Sorular (Lisans-Önlisans Soruları) Apk Full download

Söz konusu sınav, daha önceki senelerde uygulamada olan Devlet Memurluğu Sınavı (DMS) ve Kurumlar İçin Merkezi Eleme Sınavının (KMS) birleşimi niteliğindedir. Sınavın ana amaçları içinde; amme kurum ve kuruluşlarına yapılacak olan personel istihdamının, şeffaf ve adaletli bir halde gerçekleşmesi ve sınav rekabeti içinde personel standardını en üst düzeye çıkartmak sayılabilir.

KPSSde genel kabiliyet ve genel kültür testleri yer almıştır.

Genel Yetenekte;
* Türkçe
* Matematik
* Geometri

Genel Kültürde;
* Tarih
* Coğrafya
* Vatandaşlık
* Güncel Bilgiler

soruları yer almaktadır.

Görüntüler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.