Okey – İnternetsiz APK 2022

2.8.6

HEMEN İNDİR
4.4/5 Oylar: 16,212
Sürüm
2.8.6
Gereksinimler
4.4 ve sonrası
Boyut
33M
Alın
Google Play

Bu uygulamayı bildirin

AÇIKLAMA

Okey – İnternetsiz APK 2022

Okey oyna. Okey, suni zekası, varlıklı görsel efektleri, rahat, kullanışlı arayüzü ile amaca uygun okey indir. İnternetsiz, bilgisayara karşı okey oyna. Şimdi okey indir ve okey oyna. Herkese iyi eğlenceler.

Okey Özellikleri:
– Google Game Play Service,
– Başarılar,
– Sıralamalar,
– İstatistikler,
– Görevler,
– Seviyeler.

Okey Ayarlar:
– Sayıdan düş atama,
– Oyun Hız Ayarı,
– Renkli Okey aleni / kapalı,
– Gösterge puanı açık / kapalı,
– Akıllı Taş Dizme aleni / kapalı

Oyun Seti:
Okey oyunu standart olarak dört adet oyuncuyla oynanır. Okeyde oyuncunun taşları dizmesi için ıstaka ismi verilen tabla bulunur. Kırmızı, siyah, mavi ve yeşil renklerinde 1den 13e kadar numaralı ikişer setten oluşan toplam 106 tane taş bulunur. Taşların içinde iki tane feyk okey taşı da vardır.

Başlangıç:
Taşlar karıştırılıp her bir oyuncuya 14’er taş verilir. İlk oynayacak oyuncuya 1 tane taş ekstra verilir ve 15 taşla başlatılır. Oyuna 15 taş dağıtılan kişi adım atar. Oyuncular kendilerine dağıtılan taşları önlerindeki ıstakaya dizerler. Geriye kalan taşlar, rakam kısmı masaya gelecek şekilde üst üste dizili olarak ortaya konur. Ortada dizili taşların üstünde yer edinen taşın bir üst değeri okey taşıdır. Bu taş her eksik taşın yerine kullanılabilmektedir.

Normal Diziliş:
Oyuncunun elindeki on dört taş, minimum üç taştan oluşmak koşuluyla, doğru perlere (gruplara) ayrılmalıdır. Normal dizilişte iki farklı per mevcuttur.

– Grupta yer edinen bütün taşlar aynı değerde ancak farklı renklerde olmalıdır.

Okey – İnternetsiz Apk Full

– Gruptaki (perdeki) bütün taşlar aynı renkte ve birbirini sırasıyla takip eden sayılardan meydana gelmelidir. Bu grupta en az üç taştan oluşmalıdır.
– Bazı durumlarda ise 13 numaralı taştan sonra 1 numaralı taş gelebilir, ama bu taştan sonra 2, 3, 4 gibi üst rakam taşlar konamaz.

Çifte Diziliş:
– Oyuncu elinde bulunan taşlardan, her biri aynı değerde ve renkte yedi tane çift taş dizmelidir.

Gösterge Kuralı:
Yeni bir el başladığında, elinde gösterge taşının aynısı olan oyuncu oynama sırası ulaştığında bu taşı gösterir ve kasadaki miktarın yarısını kazanır. Gösterge yapmak için eldeki taşı ortadaki gösterge taşının üzerine çekerek bırakmak icap eder. Gösterge diğer oyunculara bir puan cezası olarak yansıtılır.

Bitiş Türleri:

– Bitişte kullanılan taş bayağı bir taş ise düzgüsel bitiş sayılır. Puan değeri 2dir.
-‘Okey dışarı’da denir. Bitişte destenin üstüne bırakılan taş Okey taşı ise oyuncu okey atmış sayılır. Elin puan kıymetini 2ye katlar.
– Taşların dizilimi çiftlere göre yapılmışsa; yani ıstakadaki her taşın bir çifti varsa, oyuncu çiftten sonlanmış sayılır. Puan kıymeti 4tür.Çifte gitmeyi belirtmek zorunda degildir.
– Bütün taşlar aynı renkte ve 1’den 13’e kadar sıralı ise sıralı renk yapılmıştır. Bu durumda puanlar ne olursa olsun tamamı sıfıra düşülür ve oyun sona erer.
– Bu bitiş türünde ise tüm taşlar aynı renkte ve sıralı bir biçimdedir ama birtakım taşlar ikişer tane olduğundan sırasız renk yapılmıştır ve sekiz puan değerindedir.

Ayrıca Pişti, 101 Okey, Batak, Hearts, Spades, Gin Rummy benzer biçimde oyunlarımızı da deneyebilirisiniz.
NOT:
– OYUNDA PUANLAMALAR VE İSTATİSTİKLER ANLIK OLARAK GÜNCELLENMEZ!

Görüntüler

Video

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.